Praca dla hydraulika we Francji – jak szukać?
Dekadę temu polski hydraulik ze słynnego francuskiego plakatu stał się symbolem emigracji zarobkowej mieszkańców krajów Europy Środkowo-Wschodniej. Dziesięć lat później zawód ten wciąż wykonywany jest bardzo chętnie przez wykwalifikowanych pracowników spoza starej UE. O czym jednak warto pamiętać, zanim zaczniemy szukać szczęścia w kraju wieży Eiffla?
To cię zainteresuje:
Zarobki hydraulika w Polsce i za granicą – porównanie
Rynek stoi przed nami otworem
Francja to kraj, który już od wielu lat jest popularnym celem emigracji zarobkowej wśród polskich pracowników fizycznych. Z jednej strony wynika to z bardzo atrakcyjnych stawek oferowanych przez tamtejszych przedsiębiorców. Z drugiej natomiast nasi specjaliści zdążyli już wyrobić sobie markę i są wysoko cenieni na miejscowym rynku. Dobrze płatna praca dla hydraulika to standard. Przedstawiciele tego zawodu we Francji zarabiają średnio ponad 1200 euro.
Najważniejsze to wyczuć odpowiedni moment
Choć zarówno hydraulik, jak i pomoc hydraulika, pracę we Francji mogą znaleźć przez cały rok, bez wątpienia najwięcej zleceń dla osób pracujących w tym zawodzie przypada na okres letni. Wtedy to właśnie wiele francuskich rodzin decyduje się wykonać remont domu czy mieszkania. W części prac niezbędna okaże się pomoc hydraulika.
Jak szukać pracy we Francji?
Najbezpieczniejszą metodą poszukiwania zatrudnienia będzie skorzystanie z usług agencji pracy tymczasowej. Wiele firm tego typu gwarantuje nie tylko znalezienie oferty pracy, ale również pomoc w zakresie zakwaterowania. Dzięki temu stres związany z wyprowadzką i załatwianiem wielu formalności nieco się zmniejsza. Zaletą sprawdzonej agencji pracy jest również to, że oferują polską umowę z prawem do urlopu oraz zajmują się odprowadzeniem składek do ZUS.
Ofert zatrudnienia można szukać również już na miejscu. Polacy mają możliwość skorzystania z tamtejszych urzędów pracy i prywatnych firm pośredniczących, w których nie brak propozycji dla zawodów takich jak hydraulik. Francja wymaga jedynie, aby osoba ubiegająca się o pracę za pośrednictwem tych instytucji, posiadała dokument potwierdzający miejsce zamieszkania – fakturę za prąd, czynsz czy ubezpieczenie mieszkania.