POLAND WORKFORCE W Telewizji Wrocław!

eurofakty_RG

Pan Radosław Gałka, Prezes POLAND WORKFORCE w wywiadzie dla programu „Eurofakty” emitowanym w Telewizji Wrocław, przedstawił jakie nowe obowiązki nakłada na pracodawców delegujących pracowników za granicę przyjęta w kwietniu tego roku Dyrektywa Wdrożeniowa.

Materiał dotyczący pracy za granicą informuje, jak ważne jest weryfikowanie wiarygodności pracodawcy, aby nasz wyjazd do pracy był legalny i bezpieczny. W okresie wakacyjnym, kiedy zagraniczne wyjazdy do pracy są najpopularniejsze wzrasta niebezpieczeństwo natknięcia się na nieuczciwych pośredników. Przed wyjazdem koniecznie należy sprawdzić czy Agencja Pracy, która deleguje nas do pracy jest wpisana do Krajowego Rejestru Agencji Zatrudnienia. Trzeba także pamiętać, że umowa między pracownikiem a agencją musi zostać podpisana w Polsce.

Prezes POLAND WORKFORCE podkreśla, że przepisy Dyrektywy Wdrożeniowej dot. delegowania pracowników spowodują lepszą możliwość weryfikacji, czy określona agencja zatrudnienia działa legalnie. Dodatkowo firmy wysyłające pracowników do pracy w UE będą musiały zorganizować zakwaterowanie oraz dojazd do miejsca pracy swoim pracownikom.

Zachęcamy do zapoznania się z całym materiałem: obejrzyj program.