Gdzie szukać pracy za granicą w zimie?

Przyjęło się, że to właśnie lato jest najlepszym okresem na szukanie pracy sezonowej. Jednak zimą również znajdziemy setki ofert zatrudnienia. Wykonawcy jakich zawodów cieszą się w tym czasie zainteresowaniem pracodawców? Które europejskie kraje poszukują w tym okresie rąk do pracy? Dowiesz się tego z naszego artykułu.

Budowlanka – praca w sezonie zimowym

Zwykło się uważać, że branża budowlana podczas zimy przeżywa zastój. To po części prawda, ponieważ wykonywanie niektórych robót przy ujemnych temperaturach jest zakazane przez prawo. Pracy w tym sezonie nie znajdzie więc zazwyczaj murarz ani dekarz. Są jednak fachowcy, którzy z powodzeniem znajdą zatrudnienie w sezonie zimowym.
Zimniejsze miesiące to bardzo dobry czas na prowadzenie robót wykończeniowych. Zainteresowaniem zagranicznych firm mogą więc cieszyć się elektrycy czy kafelkarze. Wykonawcy tych zawodów mogą liczyć na zatrudnienie na praktycznie każdym europejskim rynku pracy. Najciekawsze oferty będą jednak pochodzić z Francji, Niemiec czy Holandii – silnych gospodarek, które zapewniają bardzo atrakcyjne z perspektywy polskich pracowników warunki zatrudnienia.

Gorący okres przedświąteczny

Okres poprzedzający święta Bożego Narodzenia to wzmożony ruch we wszelkiego typu firmach handlowych. Rośnie w tym czasie zapotrzebowanie na magazynierów, pakowaczy oraz dostawców. Wielkie magazyny czasami wręcz podwajają liczbę zatrudnionych osób w tym sezonie. Duży popyt na pracowników można od jakiegoś czasu zaobserwować także w Polsce. Jednak to kraje zachodnie mają do zaoferowania wyższe zarobki.

Sezon narciarski tworzy miejsca pracy

Praca w zimie będzie dość łatwa do znalezienia w niemieckich, austriackich czy francuskich kurortach narciarskich. Chłodne miesiące to czas, kiedy tamtejsze hotele i lokale gastronomiczne przeżywają prawdziwe oblężenie, każda dodatkowa para rąk do pracy jest na wagę złota. Pracodawcy zazwyczaj poszukują osób na stanowiska kelnerów, kucharzy, instruktorów narciarstwa czy sprzątaczek. W wypadku większości z wymienionych zawodów konieczna okaże się przynajmniej komunikatywna znajomość języka obcego.

Praca w sezonie zimowym za granicą to doskonały sposób na zdobycie dodatkowych środków. Ogłoszeń warto jednak poszukiwać na zweryfikowanych stronach – w znanych portalach czy zaufanych agencjach pracy tymczasowej. Pozwoli to uniknąć przykrych konsekwencji współpracy z nierzetelnym pracodawcą.