porady praca za granicą

Praca tymczasowa – droga do stałego zatrudnienia

Jeszcze 20 lat temu ludzie niechętnie korzystali z usług agencji pracy tymczasowej, ponieważ kojarzyła się głównie z zatrudnianiem młodych ludzi na krótkie zlecenia. Obecnie agencje pracy zatrudniają osoby w każdym wieku, często na dłużej. Sprawdź, jakie korzyści płyną z korzystania z ofert agencji pośrednictwa pracy.

Agencji pracy jest coraz więcej

Od 2011 roku, liczba agencji pośrednictwa pracy wciąż rośnie. Ma to związek ze zmianami na rynku pracy, tzw. „rynkiem pracownika”. Zapotrzebowaniem na specjalistów do prostych, fachowych prac rośnie, a chętnych jest niewiele. Pracodawcom coraz ciężej jest znaleźć pracowników. Dlatego często decydują się na korzystanie z usług agencji. Jest to dla nich wygodne rozwiązanie, ponieważ agencja sama zajmuje się poszukiwaniem pracowników, a często także ich zatrudnieniem i bieżącą obsługą kadrową. Warto tu zaznaczyć, że taka opcja jest dla pracodawcy droższa. Znacznie taniej jest samodzielnie zatrudnić pracownika – obalamy tu mit, że zatrudnianie ludzi przez agencje wynika z chęci oszczędzenia na pracowniku!

Również pracownicy doceniają możliwość pracy z agencją zatrudnienia. Dają one duże wsparcie i asystę, co jest szczególnie istotne podczas pierwszych wyjazdów za granicę. Pomagamy pominąć wiele kłopotliwych formalności, związanych z zatrudnieniem. Nie trzeba też znać języków obcych, to duże ułatwienie. Kolejna kwestia to weryfikacja pracodawcy użytkownika. Samemu często trudno jest sprawdzić wypłacalność zagranicznej firmy. W tym przypadku zdajesz się na nas – my dokładnie weryfikujemy każdego kontrahenta, nie wchodzimy w wątpliwe układy. W końcu nam też zależy na zysku! Z nami masz szansę pracy na rzecz renomowanych firm, w których przestrzegane są prawa pracownika – tylko z takimi przedsiębiorstwami nawiązujemy współpracę.

Pracodawcom z zagranicy, zależy na polskim pracowniku. Przy dzisiejszej sytuacji na rynku pracy, nasz rodzimy fachowiec to dla np. Francuza, często jedyny sposób by przygotować się na wzrost produkcji, czy uruchomienie nowego projektu. Obcokrajowcy wiedzą, że aby przyciągnąć pracownika, potrzebna jest atrakcyjna oferta, zawierająca pakiet świadczeń i benefitów. Zwykle, w przypadku pracy za granicą jest to bardziej opłacalne, niż praca bezpośrednio u pracodawcy.

Pamiętaj, że europejskie prawo gwarantuje Ci, jako pracownikowi tymczasowemu, takie same warunki pracy jak innym osobom zatrudnionym bezpośrednio w firmie na tym samym stanowisku. Otrzymasz więc taką samą płacę czy dodatki. Różnice w płacy mogą powodować tylko benefity związane np. ze stażem pracy czy posiadaniem dzieci.

Praca tymczasowa – droga do stałego zatrudnienia

Szacunki PFHR (Polskie forum human resources) pokazują, że praca tymczasowa pomaga w znalezieniu pracy stałej. Około 12 – 15% pracowników, zatrudnionych przez agencję, następnie znajduje zatrudnienie na stałe u pracodawcy użytkownika. Obecnie zmienia się profil pracownika tymczasowego. Pierwotnie, były to osoby pracujące w takich zawodach jak pracownik produkcyjny, obecnie staje się powszechnym zjawiskiem również w innych, bardziej wymagających branżach.

Pracownicy coraz częściej tylko początkowo są tymczasowi, docelowo mają jednak znaleźć zatrudnienie w szeregach organizacji.

Jeżeli jednak nie dostaniesz propozycji przejścia do firmy pracodawcy użytkownika, nie martw się. Pamiętaj, że realizując kolejne zlecenia stale poszerzasz swoje kompetencje i wzbogacasz doświadczenie. Twoja wartość, jako pracownika rośnie wraz z umiejętnościami. Budujesz też sieć kontaktów zawodowych i tym samym, finalnie szanse na stałe zatrudnienie cały czas rosną.

Dzięki agencji masz możliwość łatwego rozpoczęcia życia za granicą

Jeżeli planujesz już od jakiegoś czasu przeprowadzkę za granicę, ale boisz się spróbować, zacznij od pracy z agencją. Dzięki temu będziesz mógł sprawdzić, czy odpowiada Ci życie w innym kraju. Tym samym, nie musisz się martwić złożonymi formalnościami. Tym zajmujemy się my! W poszukiwaniu lepszych zarobków i wyższego standardu życia, warto spróbować. Korzystając z usług agencji masz możliwość zbudować solidny fundament pod stałe zatrudnienie. Po pierwsze, masz szansę zatrudnić się bezpośrednio u pracodawcy użytkownika. Po drugie, możesz szukać pracy na miejscu: nie każda firma ogłasza się w Internecie i nie każda ma ochotę czekać na przyjazd pracownika z Polski.

Podsumowując, nawet jeśli nie jesteś przekonany do pracy tymczasowej, warto spróbować! To dobry, bezpieczny sposób, by sprawdzić się za granicą i rozwijać zawodowo. Zwłaszcza, że pracodawcy coraz częściej traktują tę formę zatrudnienia jako „okres próbny” dla dłuższej współpracy.