porady praca za granicą

Praca dla montera fasad. Zobacz, gdzie się opłaca

Robotnicy przemysłowi pracujący w Polsce, uskarżają się często na niskie zarobki i niekorzystne warunki zatrudnienia. To najczęstsze powody, które decydują o licznych wyjazdach osób wykonujących zawód stolarza, murarza lub montera konstrukcji. Praca na terenie Francji, Wielkiej Brytanii, czy Niemiec daje znacznie większe możliwości finansowe, dlatego z roku na rok zwiększa się ilość emigrujących Polaków.

W tych zawodach jest praca

Przyglądając się zagranicznym rynkom pracy, można wyróżnić kilka branż, w których nie brakuje atrakcyjnych ofert. Praca dla montera fasad, tynkarza, murarza, czy stolarza jest łatwo dostępna w Wielkiej Brytanii i Francji. W tych państwach robotnicy budowlani poszukiwani są najczęściej.

Nieco inaczej wygląda sytuacja w Hiszpanii, gdzie odnotowuje się największe zapotrzebowanie na pracowników w rolnictwie i transporcie. Zbiory na szklarniach i plantacjach trwają w Hiszpanii cały rok, dlatego pracę znajdą zarówno osoby, które przyjechały jedynie w trakcie sezonu, jak i te, które chcą podjąć stałe zatrudnienie.

W Niemczech, podobnie jak we Francji i Wielkiej Brytanii od kilku lat nie spada zainteresowanie fizycznymi pracownikami z Polski. Za naszą zachodnią granicą zatrudnienie bez trudu znajdzie elektryk, ślusarz, czy monter konstrukcji. Praca w Niemczech, ze względu na bliską odległość i wysokie zarobki zachęca Polaków do coraz częstszych migracji właśnie w tym kierunku.

Co zyskasz pracując we Francji?

Osoby zainteresowane podjęciem pracy nad Sekwaną powinny pamiętać o kilku kwestiach. 1 lipca 2008 roku Polacy mają całkowity dostęp do francuskiego rynku pracy, co wiąże się z licznymi korzyściami dla robotników, budowlańców i fachowców montujących fasady. Praca we Francji, zgodnie z tamtejszym prawem, wykonywana jest w trybie 35-godzinnego tygodnia pracy, a każda kolejna godzina uznawana jest jako praca ponadwymiarowa, a więc dodatkowo płatna. Pracownikom zatrudnionym na terenie Francji przysługuje ponadto 30 dni urlopu oraz atrakcyjne ulgi socjalne.