porady praca za granicą

Jesteś murarzem? Dowiedz się, gdzie znajdziesz pracę

Według danych Eurostatu (unijnego urzędu statystycznego) kraje o najwyższym wskaźniku wolnych miejsc pracy to Niemcy, Wielka Brytania oraz Belgia. Nic więc dziwnego, że są to państwa najchętniej wybierane przez polskich emigrantów. Na jakie warunki zatrudnienia mogą liczyć Polacy podejmujący pracę za granicą? W których krajach UE jest najwięcej pracy dla murarzy, inżynierów oraz budowlańców?

Gdzie w Europie jest praca?

Przystąpienie Polski do Unii Europejskiej, stworzyło Polakom niespotykane dotąd możliwości pracy zarobkowej za granicą. Z dniem 1 maja 2011 roku, kiedy swój rynek pracy otworzyły dla naszych obywateli Niemcy, Austria i Szwajcaria, Polacy mogą szukać legalnego zatrudnienia na terenie całej zjednoczonej Europy. Niemcy są jednocześnie krajem, z którego pochodzi większość ofert pracy w polskich serwisach internetowych. Kto ma największe szanse na znalezienie zatrudnienia za naszą zachodnią granicą? Poszukiwani są przede wszystkim fachowcy z branży budowlanej. Jeśli interesuje cię praca dla murarza, Niemcy będą najlepszym kierunkiem.

Tylko Niemcy?

Niemcy wydają się atrakcyjnym miejscem emigracji z wielu powodów. Przede wszystkim za tę samą pracę, którą fachowiec wykonuje w Polsce, może otrzymać znacznie wyższe wynagrodzenie. Dodatkowo Niemcy oferują większą liczbę ofert pracy oraz bardziej korzystne warunki zatrudnienia. Pracy dla murarzy, cieśli i budowlańców nie brakuje również na terenie Francji, Wielkiej Brytanii czy Belgii. We Francji wykwalifikowani pracownicy mogą liczyć na bardzo atrakcyjne zarobki, a Polacy są niezwykle doceniani na tamtejszym rynku pracy. Podobnie sytuacja wygląda w Belgii, gdzie można znaleźć wiele ofert pracy dla budowlańców, monterów, tynkarzy i cieśli.

Praca dla murarza za granicą – od czego zacząć?

Najlepszym sposobem na znalezienie zatrudnienia za granicą, jest skorzystanie z usług profesjonalnej agencji pracy. Otrzymujemy wówczas dostęp do setek ofert pracy oraz pewność, że pochodzą one jedynie ze sprawdzonych i legalnych źródeł. Agencja pracy pomaga przygotować się do wyjazdu oraz zajmuje się wszystkimi niezbędnymi formalnościami. Decydując się na zatrudnienie przez polską agencję pracy tymczasowej i delegowanie do pracy za granicą skorzystasz dodatkowo – będziesz bowiem zatrudniony na polską umowę, a składki zdrowotne i ubezpieczenie odprowadzane są do polskiego ZUS-u. Pomoc doświadczonych osób, które znają zagraniczny rynek pracy, zapewni ci bezpieczeństwo oraz komfort pracy.