Praca w rolnictwie – w Niemczech najlepiej?

Rozglądasz się za pracą w innym kraju? Zastanawiasz się, która branża gwarantuje pewne zatrudnienie? Odpowiedzią na Twoje pytania może być rolnictwo. Zobacz, jakie warunki pracy i zakres obowiązków oferują zagraniczni pracodawcy.

Read more

Tapicer z doświadczeniem. Gdzie znajdzie pracę za granicą?

Istnieją zawody, które mimo upływu lat i coraz większego postępu technologicznego cieszą się niesłabnącą popularnością wśród pracodawców. Jednym z nich jest niewątpliwie tapicer. Jeśli jesteś doświadczonym pracownikiem, bez problemu znajdziesz pracę na wielu zagranicznych rynkach. Gdzie w szczególności?

Read more

Monter paneli słonecznych – praca z przyszłością?

Coraz większa popularność odnawialnych źródeł energii (OZE) tworzy na polskim rynku nowe typy miejsc pracy. Przykładem niespotykanego wcześniej zawodu jest monter paneli fotowoltanicznych (zwanych inaczej słonecznymi). Co należy zrobić, aby uzyskać zezwolenia niezbędne do wykonywania tego fachu?

Read more

Zagraniczne hotele szukają pracowników. Kto znajdzie pracę?

Wyjazd do pracy za granicę to dla wielu młodych ludzi szansa na zarobienie dodatkowych pieniędzy, możliwość poznania obcego kraju i odmiennej kultury. W okresie letnim największą popularnością cieszą się ogłoszenia z branży hotelarskiej i gastronomicznej. Jakie warunki zatrudnienia czekają na młodych pracowników we Francji, Hiszpanii czy Grecji?

Read more

W tych krajach wykwalifikowany pracownik dostanie pracę od ręki

Według statystyk najbardziej nienasyconą branżą w Polsce jest sektor IT. W zeszłym roku prawie 70% firm informatycznych deklarowało chęć zatrudnienia nowych pracowników. Zaraz po specjalistach z zakresu IT poszukiwani są wykwalifikowani fachowcy z branży budowlanej i przemysłowej. Jest to trend, który dominuje zarówno w kraju, jak i za granicą.

Read more

Popularne zawody we Francji

Według danych Głównego Urzędu Statystycznego na koniec 2014 roku liczba Polaków przebywających na terenie Francji w celach zarobkowych wyniosła 63 tysiące. Porównując te wyniki z danymi z lat poprzednich, widać, że mieszkańcy Polski coraz chętniej wybierają kraj nad Sekwaną, jako atrakcyjny kierunek emigracji zarobkowej. Jakie zawody cieszą się we Francji największą popularnością?

Read more

Jesteś stolarzem? Dowiedz się, co zyskasz pracując we Francji

Chociaż Francja nie jest głównym kierunkiem emigracji zarobkowej Polaków (znacznie częściej wybieramy Niemcy i Wielką Brytanię), jest to rynek, który w dalszym ciągu daje wiele możliwości. Nad Sekwaną poszukiwani są przede wszystkim pracownicy z branży budowlanej. Zatrudnienie bez trudu znajdzie cieśla, murarz, czy stolarz. Francja może być atrakcyjnym miejscem pracy z wielu powodów.

Read more

Szukasz pracy we Francji? Oto 4 rzeczy, które powinieneś wiedzieć

Francuski rynek pracy został otwarty dla Polaków w 2008r. Od tego momentu możesz bez jakichkolwiek ograniczeń podejmować pracę nad Sekwaną na takich samych zasadach, co obywatele francuscy. Jakie prawa przysługują pracownikom we Francji? Co możesz zyskać, decydując się na pracę za granicą? Francja – jako kierunek emigracji – staje się coraz bardziej popularna z kilku względów.

Read more