Artykuły

Co jest dla Ciebie ważne podczas rekrutacji?

Trwa ankieta dla internautów dotycząca procesów rekrutacji. Ma ona pokazać, jak z punktu widzenia poszukujących pracy wygląda rynek ofert i jakie są ich oczekiwania wobec pracodawców.

porady praca za granicą

Kto znajdzie pracę w stoczni?

Praca w stoczni to bardzo dobrze płatne zajęcie, choć często wymagające. Nic więc dziwnego, że chętnych do objęcia stanowisk w tej branży nie brakuje. Jesteś ciekawy, wykonawcy których zawodów są szczególnie mile widziany w stoczniach? W takim razie koniecznie przeczytaj ten artykuł.

rynek pracy

Sprawdź, gdzie ślusarz znajdzie pracę

Od kilku lat zawód ślusarza jest wymieniany wśród najbardziej poszukiwanych profesji. Zarówno w Polsce jak i za granicą na specjalistę w tej dziedzinie czeka praca. Jest to jedna z tych specjalizacji, na którą jest większe zapotrzebowanie, niż osób gotowych podjąć pracę. Ślusarz ma całkiem dużą swobodę przy wyborze miejsca zatrudnienia. Zatem najważniejszym pytaniem dla ślusarza […]

Praca dla Polaków w Wielkiej Brytanii po Brexicie

Według badań CBOS jedynie 5% Polaków z zadowoleniem przyjęło wyniki referendum w sprawie wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej. Wielu naszych rodaków zastanawia się, czy nadal będzie możliwa praca w Wielkiej Brytanii.

porady praca za granicą

Gdzie najłatwiej znaleźć pracę jako pomocnik budowlany?

Polscy fachowcy z branży budowlanej są niezwykle cenieni na Zachodzie. Zagraniczne firmy upodobały sobie naszych budowlańców nie tylko ze względu na atrakcyjne koszty zatrudnienia, ale również wysoką jakość oferowanych usług i fachowe podejście. Co najważniejsze, na pracę za granicą mogą liczyć nie tylko wykwalifikowani specjaliści, ale również osoby bez dużego doświadczenia. W tym również pomocnicy […]

porady praca za granicą

Praca dla kierowcy. Jakie uprawnienia przydadzą się kandydatowi?

Zawodowi kierowcy z łatwością znajdą zatrudnienie zarówno w kraju, jak i poza jego granicami. W obu przypadkach mogą liczyć oni na wysoką pensję, choć oczywiście zagraniczni pracodawcy proponują wyższe stawki. W przeliczeniu na złotówki daje to wynagrodzenie nawet kilkukrotnie wyższe niż w polskim przedsiębiorstwie. Nic więc dziwnego, że wiele osób postanawia szukać zatrudnienia w krajach […]

raport z rynku pracy

Praca po studiach. Czy warto jechać za granicę?

Według danych udostępnionych przez GUS, nadal rośnie liczba Polaków przebywających poza granicami naszego kraju. Inne badania wskazują, że aż 17% z nich planuje i chce zostać tam na stałe. Dotyczy to również osób, które mają wykształcenie wyższe. Coraz chętniej absolwenci polskich uczelni wyższych podejmują pracę w krajach Europy Zachodniej. Czy faktycznie jest to korzystny wybór?

porady praca za granicą

Praca za granicą dla mężczyzn. Najpopularniejsze zawody

Poszukujesz zatrudnienia w innym kraju? W takim razie koniecznie sprawdź, którzy fachowcy cieszą się największą popularnością wśród zagranicznych pracodawców.

porady praca za granicą

Czy po okresie pracy za granicą przysługuje emerytura?

Pracowałeś przez jakiś czas w innym kraju i zastanawiasz się, czy w związku z tym przysługuje Ci tamtejsza emerytura? A może obawiasz się, że przez wakacyjne wyjazdy zarobkowe Twoje świadczenia wypłacane przez polski ZUS będą mniejsze? Ten artykuł pomoże Ci usystematyzować wiedzę w temacie praca za granicą a emerytura.

Nasi pracownicy kibicują we Francji!

Polacy na całym świecie śledzą losy swojej drużyny na Euro 2016. Jesteśmy dumni z tego, jak grają nasi rodacy! Każdy mecz to mnóstwo emocji, nie tylko podczas samej rozgrywki – do oglądania trzeba się przecież przygotować!